A șofat fără permis iar acum va face un an și două luni de închisoare

masina-politie-accident
Un dâmbovițean a fost săltat de polițiști și dus direct la Penitenciarul Mărgineni. Bărbatul a fost condamnat pentru că a condus fără permis.

Fotografie cu un caracter ilustrativ
Conform unei informări a IPJ Dâmbovița:
"În după-amiaza zilei de 23 mai a.c., polițiștii de la Formațiunea Investigații Criminale Fieni au pus în aplicare un mandat de executare a unei pedepse privative de libertate emis pe numele unui bărbat din Runcu.
Acesta a fost condamnat de Judecătoria Arad la executarea a unui an și 2 luni de închisoare pentru comiterea infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul fără a poseda permis de conducere.
Bărbatul a fost depus în Penitenciarul Mărgineni."
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























