Accident grav lângă Târgoviște. Două persoane au ajuns direct la spital

accident ulmi 2
Trei mașini au fost implicate intr-un carambol, la Ulmi
Un accident deosebit de grav a avut loc lângă Târgoviste, pe raza localității Ulmi. Trei mașini au intrat în coliziune, iar două persoane au fost accidentate grav, fiind transportate la spital. Pentru una dintre acestea a fost nevoie și de descarcerare.

Accidentul a avut loc în jurul orei 16.00 la intersecția dintre Ulmi și Nisipuri. Conform informațiilor, furnizate de IPJ Dâmbovița, este vorba de o coliziune auto, între trei mașini, ce ar fi avut loc pe fondul nepăstrării distaței regulamentare în mers.
Una dintre cele trei mașini implicate în carambol a fost proiectată pe câmp, în afara părții carosabile. Unul dintre cei doi răniți, în urma accidentului, s-a aflat în această mașină și se pare ca a fost nevoie de intervenția celor de la descarcerare, de la ISU Dâmbovița, informația nefiind confirmată, de pompieri, până la acest moment.
La fața locului a fost solicitată intervenția mai multor ambulanțe atât de la SAJ Dâmbovița cât și de la SMURD, ce au preluat răniții și i-au transportat la spital (două persoane conform IPJ Dâmbovița). La locul accidentului se efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor producerii accidentului. Circulația rutieră s-a efectuat cu dificultate pentru aproximativ o jumatte de ora,în zona accidentului rutier.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























