Bărbat salvat la limită după ce a rămas blocat cu tractorul în apa râului Dâmbovița

Bărbat salvat la limită după ce a rămas blocat cu tractorul în apa râului Dâmbovița
Un bărbat de pe Valea Dâmboviței a trecut, marți după-amiază, prin clipe de coșmar
Un bărbat de pe Valea Dâmboviței a trecut, marți după-amiază, prin clipe de coșmar, după ce a încercat să treacă cu tractorul râul Dâmbovița! Acesta s-a salvat la limită, după ce utilajul se blocase în mijlocul apei.
La apariția pompierilor, bărbatul se afla pe unul dintre malurile râului. În schimb, tractorul a fost luat de apă. Potrivit ISU Dâmbovița, bărbatul nu a necesitat îngrijiri medicale. Evenimentul a avut loc pe raza satului Gemenea, comuna Voinești.
În sprijinul bărbatului au intervenit pompierii Gărzii Voinești, care s-au deplasat cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























