Șofer accidentat de remorca unui TIR, ce a derapat, pe DN 72

IMG-20190413-WA0001
Ploia, ce cade de câteva zile, pune mari probleme participanților la traficul auto, din Dâmbovița. Remorca unui TIR, ce a derapat în mers, a lovit un autoturism, pe DN 72, la Dragodana. Șoferul mașinii este în stare gravă.


Accidentul a avut loc în jurul prânzului pe DN 72, pe raza localității Dragodana. Pe fondul unui astfalt umed, remorca unui tir, ce se deplasa pe direcția Târgoviște-Găești, a derapat și a lovit un autoturism ce circula regulamentar pe ruta Găești-Târgoviște.

În urma impactului, șoferul autoturismului, un bărbat de 60 de ani, din județul Prahova, a fost accidentat grav. Acesta a fost transportat de urgență la spital, în Târgoviște.
Șoferul tirului, în vârstă de 49 de ani, este din județul Gorj.
La fața locului se continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor producerii accidentului.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























