Advertising
Spitalul Găești a solicitat studenți la medicină pentru suplimentarea personalului
22 nov. 2020, 20:47

Spitalul Găești a solicitat studenți la medicină pentru suplimentarea personalului
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
8 studenți la Medicină au fost solicitați de conducerea Spitalului Găești, pentru a suplimenta personalul din sectiile COVID.
8 studenți la Medicină au fost solicitați de conducerea Spitalului Găești, pentru a suplimenta personalul din sectiile COVID.
Potrivit managerului Laurențiu Belușică, cererea a fost făcută după ce ministrul secretar de stat, dr. Raed Arafat, a pus în vedere DSP-urilor ca unitățile spitalicești se pot folosi în activitatea lor de viitorii doctori.
Aceștia vor încheia contracte de voluntariat și pot lucra minimum 120 de ore pe lună.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























