Tânăr din Găești, găsit spânzurat într-o clădire părăsită

Tânăr din Găești, găsit spânzurat într-o clădire părăsită
Caz șocant în orașul Găești! Un tânăr de 28 de ani a fost găsit spânzurat, duminică după-amiază
Caz șocant în orașul Găești! Un tânăr de 28 de ani a fost găsit spânzurat, duminică după-amiază, într-o clădire părăsită care aparține unei societăți comerciale, potrivit IPJ Dâmbovița.
„La data de 4 iulie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că într-o clădire părăsită care aparține unei societăți comerciale, este o persoană spânzurată.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului, unde au identificat persoana decedată, respectiv un bărbat de 28 de ani, din Găești.
În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, faptă prevăzută de art. 192 din Codul Penal, fiind efectuate cercetări”, a anunțat IPJ Dâmbovița.
Tânărul era căsătorit din iunie, a.c., și aștepta un copil. Asupra lui s-au găsit două contracte de amanet, în valoare de 5000 de lei. Una dintre ipoteze este că ar fi pierdut banii la jocuri de noroc. Anchetatorii încearcă sa stabilească acum toate împrejurările producerii tragediei.
Sursa: Realitatea de Dambovita
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























