Un copil de 5 ani a ajuns la spital după ce a fost lovit de un autoturism condus de un șofer băut

Un copil de 5 ani a ajuns la spital după ce a fost lovit de un autoturism condus de un șofer băut
Un minor în vârstă de 5 ani, din Moreni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o maşină condusă de un şofer băut.
Un minor în vârstă de 5 ani, din Moreni, a ajuns la spital după ce a fost lovit de o maşină condusă de un şofer băut.
Accidentul a avut loc miercuri, 26 august.
Potrivit IPJ Dâmboviţa, se pare că un bărbat de 61 ani, în timp ce conducea un autoturism ar fi acroşat şi accidentat o persoană care se deplasa cu bicicletă în afară părţii carosabile.
Victima a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Totodată, conducătorul auto, în urma testării cu aparatul etilotest, a prezentat o alcoolemie a cărei valoare a fost peste limita de 0.40 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























