Advertising
UPDATE Șoferul de pe microbuzul școlar, acuzat de abuz sexual asupra unei nimore. Fata, lăsată într-o baltă de sânge
26 oct. 2019, 10:56

violenta-ordin-protectie-politisti_7c740
Articol scris de Scris de Ene Ionut
Vineri, 25 octombrie, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Pucioasa au fost sesizați de către Spitalul Pucioasa-Camera de Gardă, cu privire la faptul că la unitatea medicală s-a prezentat o minoră, în vârstă de 14 ani, abuzată sexual.
UPDATE: Bărbatul de 44 de ani, din Pucioasa, bănuit de comiterea infracțiunii de act sexual cu un minor, a fost reținut pentru 24 de ore, urmând să fie intrudus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Dâmbovița. Duminică, 27 octombrie, acest va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pucioasa pentru dispunerea unei măsuri preventive.
Potrivit cadrelor medicale, fata s-a prezentat la UPU cu sângerări vaginale abundente. Suspectul este un bărbat de 44 de ani, din Pucioasa, șofer pe microbuzul școlar.
Victima a fost găsită pe o stradă din Pucioasa, lină de sânge pe pantaloni, de un gardian care a dus-o la spital.
„În urma cercetărilor efectuate polițiștii au stabilit că minora ar fi întreținut relații sexuale (liber consimțite) cu un bărbat de 44 de ani, din Pucioasa. Polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de act sexual cu un minor, efectuându-se în continuare cercetări sub coordonarea unui procuror”, arată IPJ Dâmbovița.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte REALITATEADEDAMBOVITA.NET pe FACEBOOK
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























