Chindia e vedetă. Doi jucători și antrenorul echipei în echipa etapei a XI-a

afc chindia 2
Liga profesionistă de fotbal a întocmit echipa ideală a campionatului după etapa a XI-a a ligii I de fotbal. Chindia Târgoviște este vedetă. Doi jucători, plus anntrenorul Viorel Moldovan, fac parte din echipa etapei.

Succesul cu Astra (scor 1-0) înregistrat de Chindia Târgoviște, în etapa a XI-a a ligii întâi de fotbal, dar mai ales maniera în care a jucat echipa se pare că a impresionat pe toată lumea. Liga profesionistă de Fotbal a anunțat "11"-le ideal dup[ runda cu numărul XI, iar în echipă se regăsesc doi jucători și antrenorul echipei dâmbovițene, viorel Moldovan.Iată echipa ideală:

PORTAR Marian Aioani (Chindia / 19 ani / 11 jocuri)
-
FUNDAŞI Ante Puljic (Dinamo / 31 de ani / un joc)
Paulo Vinicius (CFR Cluj / 35 ani / două jocuri)
Răzvan Tincu (Sepsi OSK / 32 de ani / 11 jocuri)
MIJLOCAŞI Dan Nistor (Dinamo / 31 de ani, FOTO / 6 jocuri)
Enriko Papa (FC Botoşani / 26 de ani / 10 jocuri)
Alexandru Cicâldău (U Craiova / 22 de ani / 10 jocuri)
Vadim Raţă (Chindia / 26 de ani / 7 jocuri)
ATACANŢI Ciprian Deac (CFR Cluj / 33 de ani / 6 jocuri)
Elvir Koljic (U Craiova / 24 ani / un joc)
Florinel Coman (FCSB / 21 de ani / 9 jocuri)

ANTRENORUL ETAPEI Viorel Moldovan (Chindia / 47 de ani)
- A bifat o victorie mare şi a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere din ultimele șase disputate în campionat. Pune excelent în valoare forţa grupului creat la Targovişte.Au titrat cei de la lpf.ro. Viorel Moldovan este pentru a doua oar[ consecutiv declarat antrenorul etapei (prima dată după succesul cu FC Botoșani, 3-0 pt.Chindia, din etapa a X-a).
Citește și:
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
- 19:14 - Sorana Cîrstea, tot mai departe de retragere? Anunțul care schimbă perspectiva asupra viitorului său
- 14:40 - Situație fără precedent pentru Cristiano Ronaldo înainte de CM 2026! Cifra care îi îngrijorează pe portughezi
- 21:49 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo! Mesajul emoționant prin care clubul și-a luat rămas-bun de la legenda din Ștefan cel Mare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























