Sorana Cîrstea s-a oprit în sferturi, la "Hungarian Ladies Open"

sorana bun
Jucătoarea târgovișteană de tenis, Sorana Cîrstea, s-a oprit în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Budapesta. Românca a fost învinsă de o tânără rusoaică de doar 17 ani, la capătul unui meci dramatic.


Aproape trei ore de tenis de mare intensitatea au oferit Sorana Cîrstea(nr.108 WTA) și Anastasia Potapova (87 WTA) în meciul din sferturile de finală ale turneului indoor (hard) de la Budapesta.


După aproximativ 2 ore 50 de minute de joc tânăra rusoaică, de doar 17 ani, a reușit cu noroc să câștige confruntarea cu românca, la finalul unei partide în care loviturile extraordinare ale celor două jucătoare au încântat puțina audiență prezentă de la partidă.
Sorana Cîrstea- Anastasia Potapova 4/6, 7/6, 5/7
O altă româncă a ratat deasemene prezența în semifinale, Irina Begu fiind învinsă, în un alt sfert de finală, de o altă reprezentantă a tânărului val din tenisul feminin, cehoaica Marketa Vondrusova.
Foto articol-www.hungarianladiesopen.com
Citește și:
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
- 19:14 - Sorana Cîrstea, tot mai departe de retragere? Anunțul care schimbă perspectiva asupra viitorului său
- 14:40 - Situație fără precedent pentru Cristiano Ronaldo înainte de CM 2026! Cifra care îi îngrijorează pe portughezi
- 21:49 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo! Mesajul emoționant prin care clubul și-a luat rămas-bun de la legenda din Ștefan cel Mare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























