Sorana e în "sferturi" la Nurenberg, după ce a disputat două meciuri în aceiași zi

sorana facebook
Sorana Cîrstea a reușit să se califice în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Nurenberg, din Germania. Târgovișteanca a trecut în optimi de o altă jucătoare din România, Laura Ioana Paar, după ce a fost nevoită să joace două meciuri într-o singură zi.
Din cauza ploii, partida din primul tur a Soranei Cîrstea, contra belgiencei Kristen Flipkens, a fost amânată cu o zi, iar târgoviștenca a jucat și partida din turul II în aceiași zi (22 mai 2019).

Foto- teren Nurenberg 2019
În optimi Sorana a înfruntat-o pe Laura Ioana Paar (fostă Andrei), o jucătoare venită din calificări. Meciul a fost unul complicat, pentru ambele jucătoare, dar, în cele din urmă, la capătul a trei seturi, în care Sorana a greșit mai puțin, tâgovișteanca a câștigat.

Sursa foto- facebook Sorana Cîrstea
Sorana Cârstea- Laura Ioana Paar 6-4, 6-7(6), 6-0
Prin această victorie, Sorana își apără punctele câștigate anul trecut, la turneul german, și are garanția rămânerii în top 100 WTA. În sferturile de finală Sorana Cîrrstea va înfrunta o jucătoarea din Serbia,Nina Stojanovic, aflată în afara top 200 WTA.
Partida este programată astăzi (23 mai 2019) pe terenul nr.3 al complexului, cu începere de la ora locală 13.00 (ora 14.00 în România).
Citește și:
- 20:49 - Simona Halep, ovații la Cluj înainte de meciul de retragere: „M-ați copleșit”
- 19:14 - Sorana Cîrstea, tot mai departe de retragere? Anunțul care schimbă perspectiva asupra viitorului său
- 14:40 - Situație fără precedent pentru Cristiano Ronaldo înainte de CM 2026! Cifra care îi îngrijorează pe portughezi
- 21:49 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo! Mesajul emoționant prin care clubul și-a luat rămas-bun de la legenda din Ștefan cel Mare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Dambovita și pe Google News


























